Sidan 2 i Nöjesguiden nr 6-7 2011

INNEHÅLL FOTOGRAF Fredrik Etoall 12 FOTOASSISTENT NÖJESGUIDEN ❤ ANA GINA Mediekometen om identitet, framtidsplaner och sitt nationalismhat. Rebecca Ericson Anders Berg STYLIST Goran Perkovic MODEASSISTENT Caroline Kejbert HÅR OCH SMINK Maggie Gelush Josefin Arnell, Royal Blush H&M, H&M Whyred Tack till Fjärilshuset. Sverige har fortsatt nolltolerans, men svenskars cannabisbruk ökar. Vad är problemet? DEN TYSTA CANNABISDEBATTEN CHEFREDAKTÖR OCH ANSVARIG UTGIVARE UTGIVARE 14 Margret Atladottir margret.atladottir@nojesguiden.se REDAKTIONSCHEF Nöjesguiden Holding AB TRYCKERI MittMedia Print DISTRUBITION Amat Levin amat.levin@nojesguiden.se ART DIRECTOR Budcompaniett AB, Bring AB, Malmö Europa Trading AB PERIODICITET 19 48 TIMMAR SÓNAR Martin Petersson martin.petersson@nojesguiden.se AD-ASSISTENT Daniel Eriksson daniel.eriksson@nojesguiden.se REDAKTÖR GÖTEBORG 12 nr/år Drogliberala takterrasser och nätter som aldrig tar slut. Rasmus Blom rasmus.blom@nojesguiden.se REDAKTÖR MALMÖ/LUND Kajsa Haidl kajsa.haidl@nojesguiden.se REDAKTÖR UPPSALA Stockholm Peter Morath peter.morath@nojesguiden.se REDAKTÖR NOJESGUIDEN.SE Parisa Amiri parisa.amiri@nojesguiden.se Vi har följt ett gäng turister under en klubbkväll. SÅ FESTAR TURISTERNA 25 MEDVERKANDE SKRIBENTER Göteborg 71 Jonas Adner, Parisa Amiri, Maina Arvas, Holly Astera, Maja Bredberg, Patrik Forshage, Emelie Gunnarsson, Anton Gustavsson, Johan Hallstan, Jimmy Håkansson, Sara Järvi, Anders Karnell, Love Lagerberg, Emma Larsson, Sandra Nelson, Goran Perkovic, Hasan Ramic, Caroline Ringskog Ferrada-Noli, Nicholas Ringskog Ferrada-Noli, Sanna Samuelsson, Tone Schunnesson, Isabelle Ståhl, Pelle Tamleht, Alf Tumble, Kristoffer Viita FOTOGRAFER OCH ILLUSTRATÖRER Malmö & MÖTER JOHANNA KOLJONEN Fredrik Etoall, Emil Jönsson, Carsten Oliver Bieräugel, Karin Skoog VD Sveriges mest älskade journalist om vem som får för mycket medieutrymme och varför hon har så bra självförtroende. Faje Gani faje.gani@nojesguiden.se PRODUKTIONSLEDARE Josefin Lundgren josefin.lundgren@nojesguiden.se EVENT- OCH PROMOTIONANSVARIG Johan Mattsson johan.mattsson@nojesguiden.se SÄLJARE STOCKHOLM Tidningen du just nu KVINNLIGA LÄSARE 50 % MANLIGA LÄSARE 50 % ÖVER 25 ÅR UNDER 25 ÅR Al-Wadood Suberu alwadood.suberu@nojesguiden.se Christoffer Hansen christoffer.hansen@nojesguiden.se Melissa Schille melissa.schille@nojesguiden.se SÄLJARE GÖTEBORG Henning Wideberg hw@nojesguiden.se SÄLJARE MALMÖ/LUND Johan Majer johan.majer@nojesguiden.se Harald Stjerna harald.stjerna@nojesguiden.se Minna Ramsell minna.ramsell@nojesguiden.se EKONOMI Trevlig läsning. Lela Djurdjevic ekonomi@nojesguiden.se 2

Sid 1 - Nöjesguiden ❤ Den tysta ANA GINA CANNABIS DEBATTEN 48 timmar SÓNAR Så klubbar SOMMAR   Sid 3 - Tröjor från 299.– I butik i juli, med reservation för ändringar. Lokala avvikelser  
För att kunna läsa myPaper-publikationen behöver du ha JavaScript aktiverat i din webbläsare. Du behöver också ha minst Flash Version 6 installerad.