Sidan 2 i Nöjesguiden nr 4 2009

Läsarna har börjat notera att Nöjesguiden kommer ut extremt ofta. Vi låste in oss i en svit på Story Hotel i Stockholm med sex stycken unga modemänniskor. Vi diskuterade modebloggare, allvar och framtid. Nöjesguidens krönikör har fått dille på Steely Dan. Nu är det slutkramat – Bromkomen är död. Vad har David Batra, Johan Glans, Petra Mede, Lennie Norman, Johan Rheborg, Henrik Schyffert och Peter Wahlbeck gemensamt? Chefredaktör och ansvarig utgivare Margret Atladottir, margret.atladottir@nojesguiden.se Redaktionsassistent Amat Levin, amat.levin@nojesguiden.se Art Director Martin Petersson, martin.petersson@nojesguiden.se AD-assistent Daniel Eriksson, daniel.eriksson@nojesguiden.se Produktionsledare Josefin Lundgren, josefin.lundgren@nojesguiden.se Redaktör Göteborg Carl Reinholdtzon Belfrage, crb@nojesguiden.se Tf Redaktör Malmö Sofia Petersen, sofia.petersen@nojesguiden.se Moderedaktör Michaela Forni, michaela.forni@nojeguiden.se Musikredaktör Patrik Forshage, patrik.forshage@nojesguiden.se Filmredaktör Niklas Eriksson, niklas.eriksson@nojesguiden.se Spelredaktör Johan Hallstan, johan.hallstan@nojesguiden.se Medverkande skribenter Samira Ariadad, Maina Arvas, Erik Augustin Palm, Angelica Butura, Cristian Dinamarca, Anders Karnell, Sven-Bertil Liljegren, Staffan Lindberg, Nicholas Ringskog Ferrada-Noli, Mats Sétreus, Julia Skott, Pelle Tamleht, Elina Wessman Fotografer och illustratörer Carsten Oliver Bieräugel, Niclas Brunzell, Mikael Dahl, Johannes Helje, Karin Idering Country Manager Daniel Sparr, daniel.sparr@nojesguiden.se Försäljningschef Faje Gani, faje.gani@nojesguiden.se Säljare Stockholm Ann Dahlström, ann.dahlstrom@nojesguiden.se Tommy Cronebäck, tommy.croneback@nojesguiden.se Marc Siösteen, marc.siosteen@nojesguiden.se Regionsansvariga Göteborg Henning Wideberg, hw@nojesguiden.se Johan Carlberg, johan.carlberg@nojesguiden.se Säljare Öresund Christoffer Hansen, christoffer.hansen@nojesguiden.se Harald Stjerna, harald.stjerna@nojesguiden.se Johan Majer, johan.majer@nojesguiden.se Ekonomi Lela Djurdjevic, ekonomi@nojesguiden.se Utgivare Nöjesguiden Holding AB Tryckeri I-print Oy, Finland Distribution: Budcompaniett AB, Bring AB, Malmö Europa Trading AB Periodicitet 15 nr/år RS-kontrollerad distribution 62 200 exemplar i Stockholm, 110 000 exemplar Riks. ISSN 0284-236X Redaktionen ansvarar ej för insänt icke beställt material. STOCKHOLM Nöjesguiden Bråvallagatan 10 113 36 Stockholm Redaktion red@nojesguiden.se tel 08-456 45 00 Annons tel 08-456 45 10 fax 08-456 45 99 red@nojesguiden.se GÖTEBORG Viktoriagatan 3 411 25 Göteborg tel 031-20 36 66 MALMÖ Baltzarsgatan 25 (ny adress!) 211 36 Malmö tel 0736-438860 Omslag Foto: Mikael Dahl, KID of TOMORROW Styling: Johan Johansson Andersson, KID of TOMORROW Smink: Sophia Eriksen, Agent Bauer Hår: Åsa Östergren, Synk Casting Modell: Alma Helgesson, KID of TOMORROW

Sid 1 - Nöjesguiden nr 4 2009 • Bråvallagatan 10 • 113 36 Stockholm Foto: Mikael Dahl   Sid 3 - Ledare Brev nr 4 2009 Vill du lätta lite på trycket? Skriv till oss! red@nojesguiden.se  
För att kunna läsa myPaper-publikationen behöver du ha JavaScript aktiverat i din webbläsare. Du behöver också ha minst Flash Version 6 installerad.