Sidan 2 i Nöjesguiden nr 2 2009

Chefredaktör Margret Atladottir får både ris och ros Adiam Dymott är, håll i er, en svart tjej som inte gör hiphop Nöjesguiden lägger sig i en infekterad och tröttsam idealdebatt Michaela Forni har träffat Fifth Avenue Shoe Repair Nu med världskarta! "Jag vill smiska Lars Ohlys rumpa jävligt röd." Chefredaktör och ansvarig utgivare Margret Atladottir, margret.atladottir@nojesguiden.se Redaktionsassistent Amat Levin, amat.levin@nojesguiden.se Art Director Martin Petersson, martin.petersson@nojesguiden.se AD-assistent Daniel Eriksson, daniel.eriksson@nojesguiden.se Produktionsledare Josefin Lundgren, josefin.lundgren@nojesguiden.se Redaktör Göteborg Carl Reinholdtzon Belfrage, crb@nojesguiden.se Redaktör Malmö Josefin Lindberg, josefin.lindberg@nojesguiden.se Medverkande skribenter Samira Ariadad, Maina Arvas, Erik Augustin Palm, Angelica Butura, Niklas Eriksson, Patrik Forshage, Johan Hallstan, Anders Karnell, Mattias Kroon, Annika Marklund, Nicholas Ringskog Ferrada-Noli, Julia Skott, Magnus Talib, Pelle Tamleht, Elina Wessman, Tommie X Kontakt: förnamn.efternamn@nojesguiden.se Fotografer och illustratörer Niclas Brunzell, Johannes Helje, Michael Steinberg, Carsten Oliver Bieräugel Country Manager Daniel Sparr, daniel.sparr@nojesguiden.se Försäljningschef Faje Gani, faje.gani@nojesguiden.se Säljare Stockholm Ann Dahlström, ann.dahlstrom@nojesguiden.se Säljare Stockholm Adam Grünerwald, adam.grunerwald@nojesguiden.se Praktikant Linnéa Pettersson-Berglund, linnea@nojesguiden.se Eventansvarig Tom Pyl, tom.pyl@nojesguiden.se Regionsansvariga Göteborg Henning Wideberg, hw@nojesguiden.se Johan Carlberg, johan.carlberg@nojesguiden.se Regionschef Öresund Harald Stjerna, harald.stjerna@nojesguiden.se Säljare Öresund Christoffer Hansen, christoffer.hansen@nojesguiden.se Ekonomi Adepta Revision, ekonomi@nojesguiden.se Utgivare Nöjesguiden Holding AB Tryckeri I-print Oy, Finland Distribution: Budcompaniett AB, Bring AB, Malmö Europa Trading AB Periodicitet 15 nr/år RS-kontrollerad distribution 62 200 exemplar i Stockholm, 110 000 exemplar Riks. ISSN 0284-236X Redaktionen ansvarar ej för insänt icke beställt material. STOCKHOLM Nöjesguiden Bråvallagatan 10 113 36 Stockholm Redaktion red@nojesguiden.se tel 08-456 45 00 Annons tel 08-456 45 10 fax 08-456 45 99 red@nojesguiden.se GÖTEBORG Viktoriagatan 3 411 25 Göteborg tel 031-20 36 66 MALMÖ Södra förstadsgatan 31 211 43 Malmö tel 0736-438860 Omslag Foto: Niclas Brunzell Smink: Angelica Callin Fotoassistent: Erik Ericsson

Sid 1 - Nöjesguiden nr 2 2009 stockholm • Nr 2 • 2009 de vaNN StockholmS priSet 2008 1 &6   Sid 3 -  
För att kunna läsa myPaper-publikationen behöver du ha JavaScript aktiverat i din webbläsare. Du behöver också ha minst Flash Version 6 installerad.