Sidan 2 i Nöjesguiden nr 10 2010

Omslag FOTO : Johannes Helje, johannespescatore.com STYLIST : Goran Perkovic HÅR & SMINK : Kristina Pettersson ♥ CHEFREDAKTÖR OCH ANSVARIG UTGIVARE STOCKHOLM Margret Atladottir margret.atladottir@nojesguiden.se REDAKTIONSCHEF Amat Levin amat.levin@nojesguiden.se ART DIRECTOR Nöjesguiden Östermalmsgatan 87d 114 59 Stockholm tel 08-456 45 00 red@nojesguiden.se GÖTEBORG Martin Petersson martin.petersson@nojesguiden.se AD - ASSISTENT Daniel Eriksson daniel.eriksson@nojesguiden.se REDAKTÖR GÖTEBORG Nöjesguiden Viktoriagatan 3 411 25 Göteborg Annons Göteborg tel 0708-28 13 71 MALMÖ Carl Reinholdtzon Belfrage, crb@nojesguiden.se REDAKTÖR MALMÖ / LUND Kajsa Haidl kajsa.haidl@nojesguiden.se PRAKTIKANT Elin Engelbrektsson elin@nojesguiden.se MEDVERKANDE SKRIBENTER Nöjesguiden Södra Förstadsgatan 1 211 43 Malmö Annons Malmö tel 0736-438860 Parisa Amiri, Maina Arvas, Holly Astera, Rasmus Blom, Maja Bredberg, Aaron Eklöf, Niklas Eriksson, Michaela Forni, Patrik Forshage, Emelie Gunnarsson, Johan Hallstan, Tomas Hemstad, Jimmy Håkansson, Anders Karnell, Henrik Möller, Sandra Nelson, Caroline Ringskog Ferrada-Noli, Nicholas Ringskog Ferrada-Noli, Tone Schunnesson, Isabelle Ståhl, Pelle Tamleht FOTOGRAFER OCH ILLUSTRATÖRER Carsten Oliver Bieräugel, Johannes Helje, Emil Jönsson, Jakob Kaae, Pills, Thrills & Bellyaches FÖRSÄL JNINGSCHEF Faje Gani faje.gani@nojesguiden.se PRODUKTIONSLEDARE Josefin Lundgren josefin.lundgren@nojesguiden.se SÄL JARE STOCKHOLM Al-Wadood Suberu alwadood.suberu@nojesguiden.se Christoffer Hansen christoffer.hansen@nojesguiden.se Melissa Schille melissa.schille@nojesguiden.s Kristoffer Wilén kristoffer.wilen@nojesguiden.se SÄL JARE GÖTEBORG Henning Wideberg hw@nojesguiden.se Ola Göthberg ola.gothberg@nojesguiden.se SÄL JARE MALMÖ / LUND Harald Stjerna harald.stjerna@nojesguiden.se Johan Majer johan.majer@nojesguiden.se EKONOMI Lela Djurdjevic ekonomi@nojesguiden.se UTGIVARE Nöjesguiden Holding AB TRYCKERI MittMedia Print DISTRUBITION Budcompaniett AB, Bring AB, Malmö Europa Trading AB PERIODICITET 12 nr/år RS-kontrollerad distribution 57 500 exemplar i Stockholm 110 000 exemplar Riks ISSN 0284-236X Redaktionen ansvarar ej för insänt icke beställt material. 2 Nöjesguiden • Nr 10 • 2010

Sid 1 - Nöjesguiden nr 10 2010   Sid 3 -  
För att kunna läsa myPaper-publikationen behöver du ha JavaScript aktiverat i din webbläsare. Du behöver också ha minst Flash Version 6 installerad.